DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Hastaneye kaldırılmıştı! Papa’nın doktorundan ilk açıklama geldi

Yayınlanma Tarihi :
Hastaneye kaldırılmıştı! Papa’nın doktorundan ilk açıklama geldi

Vatikan’dan yapılan açıklamaya göre Papa gece boyunca iyi dinlendi ve klinik durumu giderek düzeliyor. Papa’nın bu sabah gazete okuduğu ve hastane odasındaki şapelde dua ettiği bilgisi de açıklamada yer aldı. 86 yaşındaki Papa Francesco dün öğleden sonra Roma’daki Gemelli Polikliniği’ne kaldırılmıştı. Hastanede yapılan testler sonucu Papa’ya solunum yolları enfeksiyonu teşhisi koyulmuştu.

Vatikan basın ofisi, enfeksiyonun Covid-19 olmadığını ve Papa’nın birkaç gün hastanede tedavi altında tutulmasının beklendiğini duyurdu.

HAFİF BRONŞİT

İtalyan haber ajansı Ansa da, hastane kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Papa’nın rahatsızlığının bir virüsten kaynaklandığını ve hafif bir bronşit olarak seyrettiğini yazdı.

Katolik Kilisesi için en önemli tarihlerden olan Paskalya ve öncesindeki Kutsal Hafta döneminde yoğun bir programı olan Papa’nın bu etkinliklere katılıp katılamayacağı henüz bilinmiyor.

Ansa’ya göre hemşireler Papa’nın durumu konusunda iyimser. Beklenmedik bir gelişme olmazsa gelecek Pazar günkü Palmiye Pazarı törenine katılabileceğini düşünüyorlar.

HASTANE ‘3. VATİKAN’ DİYE ANILIYOR

Papa’nın tedavi altında olduğu Gemelli Polikliniği, Katolik Sacro Cuore Üniversitesi’ne bağlı. Hastanenin 10. katı tamamen Papa’ya ayrılmış durumda. Papa Francesco 2021’deki kolon ameliyatını da bu hastanede geçirmişti.

Eski Papa 2. Jean Paul de, 1981’de Mehmet Ali Ağca’nın suikast girişimi sonrası da dahil olmak üzere birden fazla kez burada tedavi görmüştü.2. Jean Paul’ün, Vatikan’daki Papalık Sarayı ve papaların eskiden yazlık olarak kullandığı Castel Gandolfo’nun ardından Gemelli Hastanesi’ni ‘’3. Vatikan’’ olarak andığı biliniyor.

YORUM YAP