DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kılıçdaroğlu: Güzel bir Türkiye inşa edeceğiz

Yayınlanma Tarihi :
Kılıçdaroğlu: Güzel bir Türkiye inşa edeceğiz

Konya’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, ““Kavgayı bitireceğiz ve güzel bir Türkiye’yi inşa edeceğiz.” dedi.

İHA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’da Mevlana Türbesi’ni
ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem
İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte burada
yetkililerden müze hakkında bilgiler aldı.

İftar programına katıldı

Kılıçdaroğlu daha sonra bir
otelde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı
toplantıda iş dünyası ve STK temsilcileriyle iftar programında buluştu.

“Adaleti tesis etmek için bir başka kişiye kin ve öfke duymadık”

Programda konuşan Kılıçdaroğlu, adaleti tesis edeceklerini kaydederek şunları söyledi:

“Eğer bir ülkede adalet yoksa, bir ülkede adalet aranıyorsa, ciddi temel bir sorunumuz var demektir. Adaleti tesis etmek için bir başka kişiye kin ve öfke duymadık. Beraber mücadele ederek adaleti tesis etmek zorundayız. Adaletsizlik varsa, her birimizin tek tek adaletsizliğe karşı çıkması lazım. İnsan olan, ahdi olan, edebi olan bir kişi haksızlığa uğradığında onun yanında olmak zorundadır. O zaman biz haksızlık karşısında susmadığımızı, haykırdığımızı ifade etmeliyiz. Biz kendi kültürlerimize, kendi özümüze dönmek zorundayız. Kavgadan uzak durmak zorundayız. Siyaset kavga aracı değil, siyaset iyilikte yarışma aracı olmalıdır. İyilikte yarışmalıyız. İyilikte yarışırsanız ülkeyi kalkındırırsınız, ülkeyi büyütürsünüz”

“Türkiye kanatlarını ufka doğru, geleceğe doğru açacak, güzel bir Türkiye inşa edeceğiz”

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından seferber olduklarını
ifade eden Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

“Deprem olduğunda bütün belediye başkanlarıyla, her birisi, bütün araçlarıyla deprem bölgesine gitti. Ben 2. gün gittim o soğukta. Depremzedeleri, gösterilen çabaları ve yaşanan dramı gördüm. 218 belediyenin 11 büyükşehir belediyemiz her bir kentin, 11 kentin birer koordinatörü oldu. Örneğin Ankara, Kahramanmaraş’ın, İstanbul Hatay’ın, Mersin Adıyaman’ın. Ama her bir büyükşehir belediyesinin altında bizim 218 belediyemiz ayrıca çalışıyor. 6 bin 944 yardım tırı gönderdik. 4 uçakla yardım gönderildi. 6 gemiyle yardım gönderildi. 2 vapur gönderildi. 2 tren de yardım gönderildi. Mazot, yem, gübre, fide desteği veriyoruz. Ben sadece Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin değil, AK Parti belediyelerinin kurduğu çadırlara da gittim. Onları da ziyaret ettim. Onlara da başarılar diledim, onları da kutladım. Hiçbir ayrım yapmadım. Neden? Ayrım yapmak doğru değil. Tabloyu gördükten sonra ‘iyi ki bu ülkede belediyeler var’ dedim. Belediyeler olmasa hiçbir şey olmayacak. İnsanlar enkaz altındayken ayrımcılık olur mu? Doğru değil. Buradan bizim süratle çıkmamız ve kurtulmamız lazım. Beraber olacağız, birlikte olacağız. Kavgayı bitireceğiz ve Türkiye kanatlarını ufka doğru, geleceğe doğru açacak. Güzel bir Türkiye inşa edeceğiz”

YORUM YAP